Σάββατο 25 Μαρτίου 2017

Έριξε «ντόρτια» η Εθνική Νέων, 4-1 τη Φινλανδία

Τις ελπίδες της για την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος διατήρησε η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου των Νέων, καθώς...

για τη δεύτερη αγωνιστική του Elite Round επικράτησε πολύ πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ της Φινλανδίας με 4-1.

Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα βρέθηκε να χάνει από το 18', όταν ο Ρέτσος ανέτρεψε τον Λαπαλάινεν μέσα στην περιοχή και ο Ερεμένκο που εκτέλεσε το πέναλτι δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το σκορ.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 49' ο Καμπετσής ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 62' ολοκληρώθηκε η ολική ανατροπή, με τον Παυλίδη να γράφει το 2-1.

Στο 88' ο Βρουσάι έκανε το 3-1 και στις καθυστερήσεις ο Καμπετσής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το τελικό 4-1.

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Νάτσος, Ρέτσος, Ευαγγέλου, Φουάσης, Λάμπρου, Μπουζούκης (46' Καμπετσής), Μιλόγεβιτς (33' Μίγγος), Λημνιός, Βρουσάι, Παυλίδης (78' Μπαστιανός).

Φινλανδία: Κέτο, Α. Μαένπα, Χάλμε, Πικαράινεν, Βαρμάνεν, Λαπαλάινεν (83' Κάλμαν), Ερεμένκο, Ατακάι (46' Σισάλο), Ν. Μαένπα, Μοχάμεντ, Γιατούπα (75' Σαντάτ).